تفکیک حوزه انتخابیه سلسله ودلفان


کد خبر: 106410
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵
خانه » اخبار برتر » حوزه انتخابیه سلسله و دلفان تفکیک می‌شود
Print This Post
 

 

تکلیف یک نماینده اضافه ‌شده به لرستان مشخص شد؛
 

بر اساس کلیات طرح افزایش نمایندگان در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، یک نفر به نمایندگان لرستان اضافه خواهد شد.

 بر اساس این طرح به حوزه انتخابیه سلسه و دلفان یک نفر اضافه‌ شده و این حوزه به دو بخش: ۱- “حوزه انتخابیه سلسله و بخش مرکزی با یک نماینده” ۲- “حوزه انتخابیه دلفان و بخش مرکزی با یک نماینده” تقسیم می‌شوند.
استان لرستان در حال حاضر دارای ۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که با افزایش یک نماینده، تعداد نمایندگان استان به ۱۰ نفر خواهد رسید.
بر اساس “طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن‌ها” تعداد افزایش نمایندگان مجلس در دوره آینده به این شرح است:
خوزستان ۳ نماینده، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری و کرمان هر کدام ۲ نماینده، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، تهران، مرکزی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، گلستان، لرستان، هرمزگان، همدان و یزد هرکدام یک نماینده.
شایان ذکر است طبق قانون هر ۱۰ سال یک‌بار بر اساس میزان جمعیت، موقعیت سیاسی و جغرافیایی، تعداد نمایندگان مجلس حداکثر ۲۰ نفر می‌تواند افزایش یابد.
خبر:  ایمانی مقدم/ یافته- الشتر

مشخصات

  • منبع: http://latifasadallahy.persianblog.ir/post/201
  • کلمات کلیدی: انتخابیه ,نمایندگان ,حوزه ,اساس ,دلفان ,سلسله ,حوزه انتخابیه ,انتخابیه سلسله ,تعداد نمایندگان ,نماینده، آذربایجان ,شورای اسلامی ,حوزه انتخابی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها